1998-ban szereztem diplomát angol-német, 2008-ban pedig pszichológia szakokon a Debreceni Egyetemen.
Szakmai érdeklődésem kezdetben a transzperszonális pszichológia felé irányult, így elvégeztem az anya-magzat kapcsolatanalízis képzést, tanultam asztrológiát, Rebirthing-transzlégzést, ezen kívül a Gestalt- és családállítás módszereiben szereztem elméleti és gyakorlati ismereteket.
A módosult tudatállapotokban rejlő lehetőségek irányították figyelmemet a relaxációs-, és szimbólumterápiás, illetve az integratív hipnoterápiás képzés felé, ahol autogén tréninget és egyéb relaxációs technikákat, KIP-et (katathym imaginatív pszichoterápiát), Ego-State technikát és NLP-t tanultam, ezen kívül elmélyülhettem a szimbólumok jungiánus szemléletű értelmezésében. (Ezeket a képzéseket nem fejeztem még be hivatalosan.)
A Borderline és Trauma Munkacsoport tagjaként elmélyedtem a traumalélektanban, és bár nem vagyok klinikai szakpszichológus, oktatóim mentorálása mellett klinikusi szemléletű rálátást szereztem a pszichodinamikai folyamatokra. A pszichés traumatizáció jelenbeli következményeinek mérsékléséhez sématerápiát és Brainspottingot tanultam. Mivel a lélektani megterhelődés gyakori kísérőjelenségeként jelentkező érzelemszabályozási zavarok témája szintén szakmai érdeklődésem középpontjába került, a szakirodalom tanulmányozása mellett számos workshopon vettem részt az alábbi témákban: DBT, polivagális elmélet, pszichotrauma, gyermekkori traumatizáció, Somatic Experiencing, érzelemszabályozási és stabilizációs technikák.
Eseteimet rendszeres csoportos és egyéni szupervízió mellett viszem. A „jó pap holtig tanul” nálam alapvetés, ami természetesen nem csak a szakmai továbbképzésekre, de saját személyiségem fejlődésére is vonatkozik.
A pszichológia megközelítése néhány témában: ahogy én azokat átszűrtem magamon az elmúlt évek során. Egy nagy ugrással a transzperszonalitás felől indítottam, mára hagyományosabb, klinikai szemlélettel dolgozom.
Az alábbi bejegyzések az anya-magzat kapcsolatanalízissel és a pre-, illetve perinatális (azaz a születés előtti és születés körüli) pszichológiával kapcsolatos kérdéseket fejtegetik.
A nárcisztikusok által elkövetett abúzus sokszor nagyobb rombolást végez, mint a nyílt fizikai erőszak. Túlélési tippjeim a tünetek felismerésében és az áldozattal való együttérzés kifejezésében segítenek.