Automatikus, stresszre adott reakcióink felismerése és az ezeket kiváltó ingerek tudatos felülvizsgálata új biztonságérzetet teremthet az életünkben, elhozva ezzel a nyugalom érzését akkor is, ha eddig sejtelmünk se volt arról, miért vagyunk feszültek állandóan. Idegrendszerünk működésének ismerete magyarázatot nyújt erre, és arra is, miért olyan nehéz kielégítő és kiegyensúlyozott kapcsolatban lennünk másokkal stresszhelyzetben.
A 2021. októberében indult heti rendszerességű készségfejlesztő órák ugyan gyakorlatiasak, azonban nem nélkülözik a tudományos magyarázatát sem annak, hogy mi állhat a különböző lelkiállapotok hátterében idegrendszeri folyamatok szintjén. Az alkalmazott technikák elméleti hátterét Porgess polivagális elmélete, Levine Somatic Experiencing-je, Linehan dialektikus viselkedésterápiája nyújtja. A gyakorlás során traumaérzékeny megközelítéssel dolgozunk, amely azok számára is lehetővé teszi az önmegfigyelést, akik egyedül, saját korlátozott eszközeikre hagyatkozva kerülik a belső élményekkel való találkozást a túlterhelődés megakadályozása érdekében.
Felnőttkorban is képes az agy változni, gyógyulni, fejlődni. Ezt a neuroplaszticitást használjuk ki annak érdekében, hogy képesek legyünk új reakciómódokat tanítani önmaguknak. “Újrahuzalozhatjuk” az agyunkat – de ehhez gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás kell.
Ebben kíván segítséget nyújtani heti rendszerességgel tartott egy órás online csoportunk, ahol érzelemszabályozási, feszültségtűrési, önmegnyugtatási, önmegfigyelési, mindfulness és relaxációs gyakorlatokat végzünk traumafókuszú szemlélettel, polivagális és DBT-s alapokkal.
Gyakoriság: kéthetente péntek 18:00 órás kezdéssel (szept. 13-tól)
Előfeltétel: nincs, a csoport nyitott, bármikor lehet csatlakozni
Csatlakozás: Zoom alkalmazáson keresztül
Kapcsolattartás: Facebook-csoport
Részvételi díj: 6500 Ft / 60 perc, 5 alkalmas bérlet esetén 6000 Ft/60 perc
A pszichológia megközelítése néhány témában: ahogy én azokat átszűrtem magamon az elmúlt évek során. Egy nagy ugrással a transzperszonalitás felől indítottam, mára hagyományosabb, klinikai szemlélettel dolgozom.
Az alábbi bejegyzések az anya-magzat kapcsolatanalízissel és a pre-, illetve perinatális (azaz a születés előtti és születés körüli) pszichológiával kapcsolatos kérdéseket fejtegetik.
A nárcisztikusok által elkövetett abúzus sokszor nagyobb rombolást végez, mint a nyílt fizikai erőszak. Túlélési tippjeim a tünetek felismerésében és az áldozattal való együttérzés kifejezésében segítenek.