Minden ember egyedi, problémája személyes. Mégis vannak olyan általános törvényszerűségei a léleknek, amelyek mindenkire érvényesek.
Adta magát, hogy ezekről beszélgethetnénk közösen is, hiszen a sorstársak együttérzése társas támaszt nyújt, mások tapasztalata erőforrás, megküzdési mintákat gazdagító modell lehet. Így indultak útjára az első élő, interaktív pszichoedukációs csoportjaim. Ez az interaktív tanulási élmény jelenleg az érzelemszabályozási készségek gyakorlására irányul.
Az interaktív workshopok során kirajzolódtak azok a főbb témák, amelyek sokakat foglalkoztatnak, úgymint tudatos szülőség, mentális jóllét, érzelmi, szóbeli (rejtett) bántalmazás.
Ezért a közérdeklődésre számot tartó témák rögzített formában is elérhetőekké váltak mindazok számára, akik a saját tempójukban, privátszférájukban szeretnék feldolgozni az információkat. Az előre felvett videók készítése során beépítettem azt a tapasztalati szempontot, hogy a tudásátadás a hallgatóságot bevonva, elgondolkodtatva, motiválva történjen.
A pszichológiai értelemben vett ’trauma’ definiálásának szentelt pszichoedukációs előadásom célja a megértésen keresztüli együttérzés, annak elismerése, hogy vannak dolgok az életben, amik nehezek, és az ezzel járó fájdalmas érzések normális reakciók. Az online meghallgatható, bármikor megállítható workshop másik nem titkolt célja a prevenció: olyan pszichológiai tudatosság közvetítése, mellyel megelőzhetővé válik, hogy egy válsághelyzet elmélyüljön.
Mi számít traumának? Mi különbözteti meg a stressztől vagy krízistől? Mi hathat ránk traumatikusan a nyilvánvaló tragédiákon túl? Mi kell ahhoz, hogy egy válsághelyzet ne feldolgozhatatlanul ékelődjön be életünk szövetébe? Mik azok a megterhelő életesemények, amelyek a nehézségek elmúltával is éreztetik hatásukat, mert nem tudnak múlttá válni?
A teljesség igénye nélkül, mégis körbejárjuk azokat az alapfogalmakat, amelyek egyfajta szamárvezetőként szolgálhatnak kihívások esetén – utólag is visszaigazolva élményeinket, és előre felkészítve minket arra, hogyan birkózzunk meg a válságos helyzetekkel annak érdekében, hogy ne sérülve, de megerősödve kerülhessünk ki belőlük.
Workshop díja: 5.970 Ft (6 hónapos hozzáférés)
Vásárlás & Hozzáférés: a Tellus Manufaktúra oldalán
Megtekintés: Böngészőből, saját ritmusban nézhető az előadás
A pszichológia megközelítése néhány témában: ahogy én azokat átszűrtem magamon az elmúlt évek során. Egy nagy ugrással a transzperszonalitás felől indítottam, mára hagyományosabb, klinikai szemlélettel dolgozom.
Az alábbi bejegyzések az anya-magzat kapcsolatanalízissel és a pre-, illetve perinatális (azaz a születés előtti és születés körüli) pszichológiával kapcsolatos kérdéseket fejtegetik.
A nárcisztikusok által elkövetett abúzus sokszor nagyobb rombolást végez, mint a nyílt fizikai erőszak. Túlélési tippjeim a tünetek felismerésében és az áldozattal való együttérzés kifejezésében segítenek.